Pobiegnij dla Szymona!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Szymona” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego podczas Pyrzycka Szybka Dycha. 💓

Uczestnicy Pyrzyckiej Szybkiej Dychy w niedzielę 19 marca 2017 r. w Pyrzycach będą mogli pomóc 4-letniemu Szymonowi, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i dodatkowo nieprawidłowo wykształconą prawą małżowiną uszną. Obecnie zbierane są pieniądze na zabieg rekonstrukcji małżowiny. Chłopiec jest podopiecznym Stowarzyszenia „To Ma Sens”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Szymona” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki będą do odebrania w Biurze Zawodów w Szczecinie 18 marca (Floating Arena ul.Wąska 16) w godz. 15.00 - 19.00, a 19 marca w Pyrzycach (Urząd Miejski, pl. Ratuszowy 1) w godz. 8.00-10.30. Bieg główny na 10 km oraz bieg na 5 km wystartują o godz. 11.00. Uczestnicy zawodów na obydwu dystansach będą mogli włączyć się do akcji „biegnę dla Szymona”.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od 2013 r. odbyły się 244 takie akcje, w których wzięło udział ponad 83,8 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 255 beneficjentów kwotą ponad 3,42 mln zł.
W ubiegłym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
https://instagram.com/pkobiegajmyrazem