Termo Organika sponsorem Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR.

Przedstawiamy kolejnego sponsora naszego biegu – firmę Termo Organika.
Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej.
Producent od ponad 20 lat dostarcza odbiorcom najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, w tym także cieszący się dużą popularnością styropian w kropki tzw. „Dalmatyńczyk” oraz Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS). Dzięki sukcesywnemu rozwojowi, a także konsekwentnie prowadzonym inwestycjom w jakość i poprawę właściwości produktów od wielu lat jest liderem na polskim rynku ociepleń ze spienionego polistyrenu.
Termo Organika od siedmiu lat otrzymuje najwyższą nagrodę w kategorii „Producenci styropianu” w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości. W tym roku po raz kolejny firma została doceniona i wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta 2018 w kategorii: „Materiały termoizolacyjne” oraz „Producent styropianu”, jak również Srebrnym Laurem Konsumenta w kategorii „Systemy Ociepleń.
Firma jest również zaangażowana w szereg projektów charytatywnych. Od ponad dekady wspiera podopiecznych trzech ośrodków położonych w pobliżu fabryk – Mielcu, Stoku Lackim i Krakowie. Od prawie 3 lat wspiera również projekt swojej ambasadorki Omeny Mensah, której fundacja Omenaa Foundation buduje szkołę dla Dzieci ulicy w Ghanie.
Aktualnie Termo Organika we współpracy Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej prowadzi kampanię społeczną „Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu”, która jest odpowiedzią na współczesne potrzeby nie tylko sektora budowlanego, ale przede wszystkim polskiego społeczeństwa zagrożonego zanieczyszczeniem powietrza. W kampanię zaangażowana jest również ambasadorka Termo Organiki Omenaa Mensah. Więcej informacji nt. kampanii znajduje się na stronie www.termoorganika.pl
Jeden z zakładów produkcyjnych firmy znajduję się własnie w Pyrzycach.